יפה גולן – להאמין. להעז. להגשים / פרק 23

האזינו לפרק מספר 23 בספר "להאמין. להעז. להגשים" / יפה גולן:

המתח סירב להרפות. יואב, סגני, הבחין בהידרדרות בתפקוד שלי. הפעם, כנועה ומיואשת יותר, החלטתי לחשוף בפניו הכול, כולל ההטרדות והאיומים הטלפוניים. עמיתי לעבודה הקשיב לדבריי עד תום, ושתק לרגע קצר. "אנחנו חייבים לפנות ישירות להנהלה של הבנק, ומהר ככל האפשר", אמר, קמטי דאגה על מצחו.

כבר למחרת בבוקר נסענו למשרדי ההנהלה. גוללתי שוב את סיפורי, בטוחה שהפעם אזכה להתייחסות הולמת, לאור חשיפת האיומים על חיי משפחתי. תגובת ההנהלה הדהימה אותי.

"יפה, את הוזה", נאמר לי, "דבר כזה, כפי שאת מתארת, לא היה ולא נברא. עלייך לצאת לחופש ולנוח מהמתחים. מחלקת הביקורת בדקה את טענותייך ביסודיות, אך לא מצאה דבר וחצי דבר. אדרבא, מדובר בלקוחות מכובדים הנמצאים ביתרת זכות".

למרות ההוכחה שהיתה בידיי, עדותו של חברי רונן, הרגשתי כעת שאין טעם לערבו בעניין. מן הסתם, במקרה הטוב היה הוא ננזף על שעקף את ההנהלה, ועל שטיפל בעניין ללא כל סמכות. הרגשתי כי עולמי קורס עליי סופית. מוחלת על שארית כבודי, התחננתי, משחררת את רסן דמעותיי. "אני מקבלת איומים טלפוניים, אזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לחיי ילדיי. אנא, אני מבקשת מכם לפנות במהרה לחברת חקירות פרטית. גם אם מחלקת הביקורת לא מצאה כל דופי בפעילות בסניף, ראוי לבצע בדיקה נוספת, מקיפה יותר. אני משוכנעת בצדקת דבריי".

מבט נטול חמלה נשלח לעברי. "יפה, אם העניין כל כך מפריע לך, את מוזמנת להגיש תלונה במשטרה. מבחינת הבנק, כבר הבהרנו זאת, אין וגם לא היתה מעילה. התעקשותך מיותרת, אפילו תמוהה, יש לומר".

מעורפלת מעט, חלפו מול עיניי רגעים אחרים, רגעי תהילה וכבוד אותם ידעתי בעבר במשרדי ההנהלה. הקול נשמע כמגיע ממרחקים, מונוטוני, "אנו מצטערים, אבל אין לנו כל רצון להמשיך ולדוש בנושא. זהו בזבוז זמן יקר, הדברים חסרי שחר".

בשירותים של בניין ההנהלה, עוד בטרם הגעתי לביתי, פתחתי את ברז המים הקרים ובלעתי בזעם חופן כדורי הרגעה. לבית הגעתי מרחפת, מתקשה לעמוד על רגליי. שכבתי על מיטתי, צוללת אל תוך אובדן חושים ושינה טרופה.

התעוררתי רק ביום המחרת, כאשר יואב צלצל אליי. "כל החלונות בבית המלאכה של אשתי נופצו לרסיסים", סיפר כשהוא נסער ומבולבל, "ומה שמעניין, דבר לא נגנב משם". סיפרתי לו על האיומים הטלפוניים האחרונים שקיבלתי. הסכמנו, בלית ברירה, שככל הנראה עניין תלונתנו דלף והגיע לעבריינים עצמם, ואלה החלו להגיב. הגרוע מכל היה שלאיש מאיתנו לא היה פתרון להציע.

יפה גולן – להאמין. להעז. להגשים / פרק 23
5 (100%) 1 vote

אודות הסופרת יפה גולן

הסופרת יפה גולן
פורסם בקטגוריה יפה גולן - להאמין להעז להגשים - פרקים 21-25, פרקים מתוך להאמין. להעז. להגשים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.